En Çok Oynanan Offline Ücretsiz Bilgisayar Oyunları

Günümüzde neredeyse internetsiz ev kalmadı. Tüm dünya deyim yerindeyse çevrimiçi oyunların bağımlısı oldu. Peki internet bu kadar yaygın değilken oyun dünyası nasıldı? Şüphesiz çevrimdışı oyunlardan aldığı keyfi bulamayan bir kitle hala mevcut. Bu sebeple online oyun dünyası ne kadar gelişmiş olursa olsun kendini internetsiz bilgisayar oyunları ile daha keyifli hissediyorlar. Öyleyse gelin şimdi yeni dünyanın offline bilgisayar oyunları dünyasına bir göz atalım.  

Call of Duty Warfare 2 Remastered

Call of Duty: Modern Warfare birinci şahıs nişancı tarzında bir video oyunudur. Tek oyunculu ve çok oyunculu modlarıyla kullanıcıya güzel bir deneyim sunar. PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Mac OS gibi platformlarda oynanabilen bu oyun 2009’dan beri oyun dünyasında ses getirmektedir.

KURSK

Kursk’un batmasından esinlenen, maceraya sürükleyici bir video oyunudur. PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Linux, Mac OS gibi platformlarda oynanabilir. 2018’den beri offline bilgisayar oyunları dünyasında yerini almıştır.

GemCraft – Frostborn Wrath

Daha çok taze bir strateji oyunudur. Henüz sadece Microsoft Windows makineler ile erişilebilir. Türkçe dil desteği karşılamaz. 2020 yılında piyasaya katılmıştır.

Adventure Time Pirates of the Enchiridion

Climax Studios tarafından geliştirilen ve Outright Games tarafından yayınlanan tek oyuncu modlu bir aksiyon-macera video oyunudur. 2018 yılında yayın hayatına girmiş olup  PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Nintendo 3DS, Nintendo Switch gibi platformlardan oynanabilir.

Lego DC Super Villains

Lego temalı aksiyon, macera modeli bir video oyunudur. Nintendo Switch, Microsoft Windows, macOS, Mac OS, PlayStation 4, Xbox One gibi birçok platform tarafından desteklenir ve oynanabilir. Dilerseniz tek oyunculu dilerseniz çok oyunculu modlarını tercih edebilirsiniz. 2018 yılında piyasaya çıkan bu oyun kullanıcıları tarafından yüksek beğeni topladı.

Shank n’ Bake

Android, Microsoft Windows, macOS platformlarında oynanabilen hem mobil hem bilgisayar oynanabilen keyifli bir video oyunudur.

GTA 5

2013 yılında hayatımıza giren GTA 5 önceki serilerine göre çok çok gelişmiştir. Macera, aksiyon tarzı ucu açık bir video oyunudur. PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Microsoft Windows, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox X ve S Serisi gibi bir çok platform tarafından desteklenir. Çoklu ve tekli oyuncu modları mevcuttur. Kullanıcıları tarafından yüksek memnuniyete sahip bu oyun offline bilgisayar oyunları dünyasında birçok ödülde almıştır.

The Walking Dead Saints & Sinners

Birinci şahıs nişancı, sanal gerçeklik ve korku içerikli bir video oyunudur. The Walking Dead’e dayanan hikayesiyle 2020 yılında hayatımıza giren bu oyun şimdiden kendini ön plana çıkarmış gibi görünüyor. Şimdilik PlayStation 4, Microsoft Windows, Mac OS platformları tarafından destekleniyor.

PES 2019

Tekli ve çoklu modları olan bir futbol simülasyon video oyunudur. Microsoft Windows, PlayStation 4,  IOS, Xbox One tarafından desteklenmektedir.

Need for Speed Most Wanted 2

2012 yılında piyasaya sürülen bu oyun bilgisayar oyunları dünyasını kasıp kavurdu. Sınırlarımızı zorlamamızı sağladı. Birçok ödülde adaylıkları mevcut olan bu oyunun tek ve çok oyunculu modları mevcuttur. Android, Microsoft Windows,  Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, iOS platformları tarafından desteklenen bu oyunun büyük bir hayran kitlesi olduğunu biliyoruz.

Counter Strike 1.6

Dünya genelinde en yaygın offline bilgisayar oyunları listesinde bir numaradır. Günümüzde hala çok geniş bir oyuncu kitlesine sahiptir. 2000 yılından beri yayın hayatına devam etmektedir. Sadece Microsoft Windows desteği bulunmaktadır.

Red Dead Redemption 2

Hikayesi Amerika‘nın ilk zamanlarının belli kesimlerinden esinlenerek oluşturulmuştur.  Tekli ve çoklu oyuncu modları bulunun bu oyun Stadia, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows platformları tarafından desteklenmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir