En Çok Oynanan Online Ücretsiz Bilgisayar Oyunları

1. World of Warplanes

World of Warplanes oyununda Sovyetler Birliği, Almanya ve Amerika gibi ülkelerde 2. Dünya Savaşı yıllarına ait yaklaşık 100’ün üstünde hava aracı bulunmaktadır. Oyunda uçaklar yapılarına göre kendi içinde farklı türlere ayrılmaktadır. Oyunculara sadece 2.Dünya Savaşı zamanlarına uçak savaşlarıyla katılmak düşmektedir.

2. Trove

Trove oyununda her oyuncu farklı sınıflardan karakter seçebilmektedir. Karakteriniz için gerekli olan eğitimler tamamlandıktan sonra “Hub” adındaki bölgelere gönderilmektedir. Ayrıca bölgelerde farklı oyun içinde dünyalara girmek için kapılar bulunmaktadır. Her bir portalın içerisine girmek için belirli bir gücünüz olması gerekmektedir.

3. The Witcher Card Game

Bu oyun iki oyuncu arasında geçmektedir. Her bir oyun üç bölümden oluşmaktadır. Her bir oyuncu da birer kart oynayabilmektedir. Kartlar Witcher serisinde yer alan birçok ülkeye ait karakterlerden oluşmaktadır. Bu ülkelerin liderinin kendilerine has güçleri bulunmaktadır. Oyun esnasında liderlerin ve askeri birliklerin güçlerini kullanıp rakip taraf alt etmeye çalışılmaktadır.

4. Call of Duty: Warzone

En çok oynanan online ücretsiz bilgisayar oyunları içerisinde yer alan Call of Duty, 10 Mart 2020’de çıkış yapmıştır. Ardından büyük bir ivmeyle birçok oyuncu tarafından oynanmıştır. Oyun Modern Warfare’ın farklı bir modu gibi görünmektedir fakat tek başına çalışabilen ve uzun yıllar piyasaya tutunacak sürükleyici bir yapımdır.

5. Planet Side 2

PlanetSide2 2003 senesinde ortaya çıkan Planet Side oyununun geliştirilmiş halidir.  Aynı toplulukları ve dünyayı barındıran bu yapım dünya ile aynı zaman diliminde geçmektedir. Bundan önce yayınlanan oyundaki gibi büyük çaptaki savaşlar, bölge kontrolü, hava ve kara araçları bulunmaktadır.

6. Paladins

Paladins oyununda “Champion” isminde birçok karakter bulunmaktadır. Oyuncular bu karakterler içerisinde istediği karakteri seçerek bir oyuna başlamaktadır. Oyunun arta kalan kısmı ise MOBA türüne fazlasıyla benzetilmektedir. Oyunun tek farkı ise,tekil şahıs nişancı türünde olmasıdır.

7. Smite

Smite oyununda yönetilmekte olan karakterler İskandinav, Yunan ve Japongibi farklı mitolojilere ait isimler taşımaktadır. Örneğin; Odin tank üstünde bir tanrı,  Thor ise savaşçı sınıfında olan bir tanrı olarak oyuna dahil olmaktadır. Mantık olarak MOBA oyunlarına benzetilmektedir.

8. Path of Exile

Oyuncu kuş bakışı görerek bir karakteri yönetmektedir. Büyük bir dünyada zindanlar, mağaralar ve açık alanlar bulunmaktadır. Tecrübe puanı kazanmak için başka farklı karakterlerden birtakım görevler alınmaktadır. Oyunun en alıcı kısmı tüm bölgelerin her giriş esnasında yeniden dizayn oluşturmasıdır. Bu nedenle Path of Exile oyununa ilgi bir hayli artmıştır.

9. Warframe

Warframe oyununun içinde nişancı, gizlilik ve rol yapma türleri yer almaktadır. Her bir oyuncu dilendiği şekilde karakter oluşturmaktadır. Oyun Tenno karakterlerinin giydikleri zırhtan adını almıştır. Warframe zırhı ise karakterlere verilen özel güçler kazandırmakta vesavaş esnasında avantaj sağlamaktadır.

10. Dauntless

En çok oynanan online ücretsiz bilgisayar oyunları içerisinde olan Dauntless oyunu, kocaman bir felaketin ardından dünyanın sonuna doğru sürüklenen bölümde geçmektedir. Bu farklı dünyada Behemot adında yaratıklar bulunmaktadır. Oyuncular ise Behemotları avlamaya çalışan bir topluluğun bireylerini canlandırmaktadır.

11. The Cycle

Herkesin birbirini avlamaya çalıştığı, hayatta kalan son kişi veya son takım olmaya çalışıldığı Battle Royale oyun türüne farklı açıdan yaklaşmaktadır. Uydu ele geçirme ve kaynak toplama gibi görevleri tamamlayınca oyunda yıldız kazanılmaktadır. The cycle oyunu 20 dakikalık süreye sahiptir. Oyunun sonunda kaçış noktasına ulaşıp son gemiye binmek gerekmekte ve en fazla yıldıza sahip olan oyuncu zafere ulaşmaktadır.

12. Brawlhalla

En çok oynanan online ücretsiz bilgisayar oyunları arasında yer alan Brawlhalla, ilk olarak 2014 senesinde beta sürümü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Farklı birçok karakterin bilgisayar ekranına sığdıran bir dövüş oyunudur. 1v1 ila 4v4’e kadar olan takım maçlarının geri kalan kısmında herkesin teke tek olduğu maç seçenekleri bulunmaktadır. Ücretsiz olarak karşımıza çıkan oyunda 50’nin üstünde birçok karakter mevcuttur. Bu karakterler içerisinde Lara Croft, John Cena, Rayman, The Rock ve Shovel Knight gibi birçok ünlü isim de yer almaktadır. Ayrıca oyuncular belirledikleri karakterleri belirli bir ücret ile kalıcı şekilde satın alabilmektedir. Oyunun bu sene içerisinde mobil telefonlarda da oynanması an meselesidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir