En İyi Yarış Oyunları

Yarış oyunları çok eskiye dayanmaktadır. Öyle ki ilk oyunlar çıktığı zamandan beri hep oynanmaktadır. Önceleri atari salonlarında yarış oyunları vardı ve oraya gidilirdi. Günümüzde ise herkes evinden yarış oyununu oynayabilmektedir. Yarış oyunu denildiği zaman akla ilk hız gelmektedir. Bu nedenle en çok üretilen yarış oyunları arabalar üzerine kuruludur. Her dönem farklı renklerde, farklı modellerde ve yarış alanlarında araba yarışı oyunları hazırlanmıştır. Şimdi oynanan araba yarışı oyunları ise göz kamaştırıcı hale gelmiştir. Teknolojinin de ilerlemesiyle çok iyi grafikler eklenmiş ve oyuna görsel boyutlar katılmıştır. 

1)Forza Horizon 4

Tüm Dünya çapında oynanan bir bilgisayar oyunudur. Microsoft tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyunun içerisine farklı aktiviteler yerleştirerek çeşitlilik sağlanmıştır. Grafikler, renklendirme ve oyun müziği son derece iyi yapılmıştır. Düz araba yarışı yerine farklı alanlarda da yarışılabilen bir araba yarışı oyunu olmaktadır. Bunlar; düz yarış, akrobasi, insanlarla grup halinde yarışmalardır. Hissiyat olarak simülasyon oyunlarını andırır. Diğer oyun türleri gibi tehlikeli ve bağımlılık yapan bir oyun değildir. Oyun içerisindeki mevsimsel geçişler, yaşanılan mevsimlerle aynı şekilde ilerlemektedir. İngiliz adalarından yola çıkarak yapılmış haritası vardır. Oyun içerisinde 450 arabadan fazlası vardır.

2)F1 2018

Simülasyon türünde tasarlanmış farklı bir araba yarışıdır. Formula 1 hayranlarının en çok tercih ettiği oyunlar arasında yer alır. Gerçek Grand Prix’lerde neler oluyor ve neler görülüyor ise bu oyunun içinde bulmak mümkündür. Oyunun içeriği ve grafiksel çizimleri gerçeğe çok yakın yapılmıştır. Oyun içerisinde birçok yeni araç, farklı formula pistleri ve seçim yapılabilecek farklı sürücüler bulunmaktadır. Ayrıca 18 tane klasik formula 1 aracını da içinde bulundurarak oyuncularına heyecan katmaktadır. Bu oyun sadece klavyeyle oynanmaz aynı zamanda bilgisayara direksiyon takılarak da oynama şansı bulunmaktadır.

3)Dirty Rally 2.0

Kaybolan pek çok ralli yarış oyunlarına göre gündemde kalmayı başarmış bir araba yarışı oyunu olmaktadır. Hatta 2019 yılında ikinci versiyonunu Dİrty Rally 2.0’ı da sevenleri için piyasaya sürmüştür. Diğerleri gibi Dirty Rally’de bir simülasyon ve bilgisayar oyunudur. Görsel efektleri, grafikleri ve müziği oldukça iyidir. Gerçekliğe çok yakın tasarlanan görseller içerir. Bir aracın, pistin ve sürücünün neler yaşayıp hissettiğini oynarken hissettirir. Ayrıca pist dışında arazi yarışlarını da içerisinde barındırır.

4)Driverclub

Bir tür arcade araba yarışı oyunu olmaktadır. En eski araba yarışı oyunlarından olmasına rağmen bu oyunu seven ve gündemde tutan birçok oyuncu vardır. Tekli oynamanın yanı sıra çok oyunculu oyun şekilde de yarış yapılabilmektedir. En önemlisi de görsel tasarımıdır. Otobüs sürme oyunlarından Bus Simulator 2020 ile oldukça benzerlik gösterir. Bus Simulator 2020 oyununda otobüs sürmeden önce müşterilere otobüs bileti satılır. Driverclub oyununda da yarışa başlamadan önce yarış biletinizi alırsınız. Oldukça gerçekçi ve zengin içeriklere sahip manzaraları içerisinde bulundurur. İçerisinde diğer oyunlar gibi çok özellik barındırmamaktadır. Ancak gün içinde ya da istediği zaman araba yarışı oynayacak olan oyuncular için ideal bir oyundur.

5)OnRush

Arcade türünde bir araba yarışı oyunudur. Diğerleri gibi düz ve sıradan bir yarış oyunu olmamaktadır. Belli bir amaç doğrultusunda ilerlenir. Bu amaç ise uğrama noktalarında yapılması gerek görevi gerçekleştirmektir. Değişik araba yarışı deneyimi isteyenlerin tercihi olmaktadır. Tek başına yarışmakla birlikte isteğe bağlı çok oyunculu yarış da gerçekleştirilir. İçeriğinde hem yarış hem de savaş bulunur. Grafik açısından oldukça gelişmiştir. Herhangi bir bağımlılık yapmaz. Şiddete de özendirmez.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir