Korku Temalı Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar oyunları pek çok kişi için bir alışkanlıktan ziyade tutkudur. Bilgisayar oyunu tutkunlarının sevecekleri korku temalı bilgisayar oyunları meraklıları içi hazırlandı.

Resident Evil 7

Resident Evil 7 tüm zamanların en iyi korku temalı bilgisayar oyunlarının başında gelebilir. Bu oyun gerek teması yönünden gerekse grafiklerinin gerçekçiliği yönünden oyuncular tarafından oldukça ilgi görmüştür. Oyunun konusuna gelecek olursak bu oyun kaçış- hayatta kalma üzerine kurgulanmış bir korku oyunudur. Oyun, ana karakterimiz Ethan Winters’ın eşi Mia’yı kurtarma çabaları üzerine şekillenmiştir. Bu oyun, oyuncuların adrenalin seviyesini oldukça yükseltmektedir.

Outlast

Korku oyunu denildiğinde oyuncuların akına gelen ilk oyunlardan bir tanesi de Outlast oluyor. Oyun, sinematik çekimleri sayesinde oyuncuların aklını adeta başından alıyor. Oyunun teması, Resident Evil 7’de olduğu gibi kaçma-hayatta kalmadır ancak Outlast tek oyunculu bir oyundur. Oyun, terkedilmiş bir akıl hastanesinde keşif çalışmaları üzerine kurgulanmıştır. Oyun seriler halinde ilerliyor.

Silent Hill 2

Korku temalı bilgisayar oyunlarının en kült örneklerinden birisi olan Silent Hill 2, 2001 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyunda ana karakterimiz James, ölmüş eşini Silent Hill kasabasında arıyor. Oyuncular için tam bir adrenalin kaynağı olan bu oyun kendinden sonra piyasaya sürülen oyunların pusulası görevindedir. Bu oyun psikolojik korku oyunu olarak da nitelendirilmektedir.

Alien: Isolation

Bu oyun, 1979 yılında vizyona giren ‘Alien’ filminden esinlenmiş ve filmin 15 yıl sonrasını konu edinmiştir. 2014 yılında en iyi korku oyunu seçilmiştir. Oyuncuları bir hayli korkutan sahneler genellikle bir uzay istasyonunda geçer.

Darkwood

Bu oyun sesler ve grafiklerin kalitesi bakımından korku temalı bilgisayar oyunu oynayan oyuncular tarafından oldukça ürkütücü bulunuyor. Oyun bir ormanda yol bulma üzerine kurgulanmış. Oyuncular ormanda yollarını bulmaya çalışırken bir yandan köpeklerle mücadele etmek zorunda kalıyor.

Visage

Bu oyun bir psikolojik korku oyunudur. Hem rahatlatıcı hem de korkutucu bulunan gerçekçi ortamların bir arada olduğu, sürekli değişmekte olan gizemli bir evde oyuncular, evi keşfetmeye çabalıyorlar. Oyuncular bu oyunu dehşet verici olarak nitelendiriyor.

Amnesia: The Dark Descent

Adından da anlaşılacağı üzere oldukça karanlık bir oyun evrenine sahip olan Amnesia: The Dark Descent, oyuncular tarafından oldukça ilgi görüyor. Korkma duygusunu seven fakat korkularıyla yüz yüze gelmektense korkutucu unsurlardan kaçmanın hayatta kalmak için daha doğru bir çözüm olduğu oyunda konu; hafızasını kaybeden baş karakter Daniel’in hayatta kalma mücadelesidir. Oyuncular ana karakteri yönlendirerek bu oyunu oynuyor.

Five Nights at Freddy’s

Five Nights at Freddy’s, oyuncakların ne kadar korkutucu olabileceğinin kanıtı niteliğinde bir oyundur. Oyundaki gerçekçi grafikler, korku temalı bilgisayar oyunları arasında farklı bir yere sahip. Oyuncu bu oyunu oynarken oyuncaklar aleminin korkunç tarafıyla yüzleşiyor. Basit yapıda bir oyun olarak nitelendirilen Five Nights at Freddy’s oyuna da ismini veren oyuncakçıda geçmektedir.

Layers of Fear

Layers of Fear klasik korku oyunlarından farklı bir korku oyunu arayan oyuncular tarafından tercih ediliyor. Viktoryan zamanında bir malikanede geçen Layers of Fear’ın en ilgi çekici yanlarından birisi büyük psikolojik sorunlara sahip olan bir ressamın oyuncular tarafından yönlendirilmesi. Aynı zamanda İngilizce bilmeyen oyuncular için Türkçe dil desteği de mevcut bir oyundur.

In Silence

In silence korku temalı bilgisayar oyunu meraklılarına farklı bir korku tecrübesi yaşatıyor. Oyun, oyunculara çevrimiçi olarak hem arkadaşlarıyla hem de surverdaki diğer oyuncularla birlikte oynama imkânı sunuyor. Oyuncular, seslere çok fazla duyarlı bir canavarı yönlendirip, herkesi, her şartta üstün olan duyuları sayesinde avlayabiliyor veya kendileri gibi hayatta kalmaya çalışan diğer oyuncular ile birlikte sesli sohbet sistemi sayesinde iletişime geçip bu durumu değiştirebilmek için planlar yapabiliyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir