Savaş Temalı Bilgisayar Oyunları

Evde vakit geçirmeyi sevenlerin en sevdiği aktivitelerden olan bilgisayar oyunları, bu alandaki gelişmelere bağlı olarak her geçen gün geliştirilmeye devam etmektedir. Özellikle savaş temalı bilgisayar oyunları yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Biz de yazımızda herkes tarafından çokça sevilen bilgisayar savaş oyunlarından bahsedeceğiz.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Unutulmaz sinema film serisi olan Star Wars efsanesinin oyunu, Respawn Entertainment tarafından geliştirilerek oyun haline getirilmiştir. Electronic Arts tarafından piyasaya sürülen bu oyun, savaş ve macera sevenler için iyi bir tercih olacaktır. Oyunda bilgisayar oyuncusu, son Jedi’lardan biri olan Cal’i kontrol etmektedir. Cal herhangi bir ateşli silah kullanmadan ışın kılıcıyla savaşmaktadır. Fakat oyun tarafından verilen savaş araçları ile tamamlaması gereken görevleri bulunmaktadır. Büyülü mekanların, kadim ormanların keşfedileceği bu oyunda, bilgisayar oyunu severler düşmanlara karşı Cal ile beraber ışın kılıcı sallamaktadır.

Defcon

Geçek zamanlı strateji oyunu olan Defcon’da dünya haritasını altı bölgeye bölerek oynanmaktadır. Bir savaş oyunu olan bu oyun, hava alanı, silo ve radar olmak üzere üç yapıdan oluşmaktadır. Hava alanı, casus uçakları ve uzun menzilli uçakları kullanmak amacıyla kullanılmakta iken silolar düşmanların attıkları füzelerden savunma amacıyla kullanılmaktadır. Radar ise etrafta olup biteni gözlemleme amacıyla kullanılmaktadır. Bu oyunda donanma olarak da uçak gemileri, savaş gemileri ve nükleer denizaltılar bulunmaktadır. Savaş temalı bilgisayar oyunları arasında ön plana çıkan bu oyunun geliştirilmesindeki temel düşünce bir üçüncü dünya savaşı olsa nasıl bir durum söz konusu olabilir düşüncesidir.

This War Of Mine

Neredeyse tüm savaş oyunları öldürülme ve kazanma üzerine kurulmuştur. Bu oyunun en büyük farkı savaş sonrası yaşan felakette nasıl ayakta kalınabildiği ile ilgilidir. Yağmalama üzerine kurulu olan bu oyun, gece vaktinde geçmektedir. Survival oyun türünü sevenlerin seveceği bir oyun olan Thıs War Of Mıne, ana teması hiçbir savaşın gerçekten bir kazanan tarafının olmadığıyla ilgilidir.

Brothers In Arms: Road To Hıll 30

 2. Dünya savaşı ile ilgili bir oyun olan Brothers In Arms’da oyun severlerin oyunda yalnızca iki silah taşıma hakları bulunmaktadır. Oyunda arkadaşlarını kaybetmeden görevi tamamlamak çok önemlidir.

Valiant Hearts: The Great War

1914 yılının Fransa ve Almanya arasında yaşanan korkunç mücadeleyi oyuna yansıtan Valıant Hearts: The Great War, savaş oyunu sevenlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Farklı bir atmosfere sahip olan bu oyun, savaş temalı bilgisayar oyunları arasında ön plana çıkmaktadır.

Wolfenstein: The New Order

Oyuncunun Amerikan askeri olduğu ve Nazilere savaş açtığı oyun, düşmanlarla savaş üzerinde kurgulanmaktadır. Tasarımlarıyla ve hikayesiyle ilgiyle oynanan oyun, savaş oyunları arasında popüler olan oyunlardan biridir.

Metro 2033 Redux

Oyunda dünyayı ele geçiren mutanlara karşı bir savaşı konu alınmaktadır. Gerilimin halt safhada olduğu oyunda kaçılacak yer kısıtlıdır. Farklı bir savaş oyunu arayanlar için iyi bir alternatif olacaktır.

Insurgency

İki ülkenin savaşını konu alan oyun, efektler ve atmosfer açısından son derece ilgi çekicidir. Insurgency, savaş oyunları içerisinde görüntü kalitesiyle ön plana çıkmaktadır.

Company Of Heroes

Savaş temalı bilgisayar oyunları içinde önemli bir oyun olan bu oyun, 1944 yılında Almanya’nın kontrolündeki Normandiya’nın müttefikler tarafından istilası konu almaktadır. Gerçek savaş sahnelerini neredeyse bire bir yansıtan oyun, aksiyon ve savaş oyunu arayanlar için iyi bir tercih olacaktır.

Serious Sam 3: BFE

Savaş temalı bilgisayar oyunları arasında en eski oyunlardan olan Serious Sam, yeni versiyonuyla oyun severlerin ilgisini çekmektedir. İlginç yaratıklarla ve farklı silahlarla savaşılan oyun, yediden yetmişe her dönem herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir