Sistem Gereksinimi Düşük Olan Oyunlar ve Sistem Gereksinimleri

1. Zula Battle Royale

Yerli bir oyunumuz olan Zula, oldukça yeni zamanda Battle Royale adındaki modunu oyuncularının deneyimine açmıştır. Eğer Battle Royale ve FPS türünü seviyorsanız bunun yanı sıra bilgisayarınız düşük bir donanıma sahip ise Zula oyununu kolayca ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz. Sistem gereksinimleri ise Windows 7, windows 8, windows 10 ve 32 Bit işletim sistemi, çift çekirdekli CPU 2.4 GHz, 2 GB Ram, 4 GB sabit disk indirme, 5 GB saklama alanı ve Intel HD Graphics 4000 ya da AMD Radeon R5 ekran kartı gereklidir.

2. Mount & Blade: Warband

Hem sistem gereksinimi düşük olan oyunlar arasında yer alan hem de bütün dünyada basit grafikler kullanarak oyunculara bağımlılık etkisi yaratan bu oyun Ankaralı bir oyun şirketi olan TaleWords firması tarafından çıkmıştır. Bu oyununu çok düşük gereksinimlere ihtiyaç duyduğu için bilgisayarlarınızda rahatça oynayabilirsiniz. Bu aralar ise dünyayı bu oyunun ikincisi sallamaktadır. Fakat o oyunun sistem gereksinimleri çok daha fazladır. Bu oyunun sistem gereksinimleri ise; AMD 2.5 GHz ya da Intel Pentium 4 2.0 GHz bir işletim sistemi, 512 MB Ram ve 3D grafik desteği bulunan 64MB ekran kartı gerekmektedir.

3. Papers, Please

Çıktığı sene birçok ödül kazanan Papers Please oyunu oldukça fazla piksel görüntüsüne sahiptir. Ancak oyunun bağımlılığını ancak oynayanlar anlamaktadır. Oyunu oynamak için oldukça düşük sisteme sahip bilgisayar bile kullanmanız yeterli olacaktır. Sistem gereksinimleri 1.5 GHz hızındaki Core 2 Duo CPU, 2GB Ram ve OpenGL 1.4 ekran kartı gerekmektedir.

4. Portal 2

Half-Life oyunun yapımcısı olan Valve, Portal 2 oyununu çıkardığında bu kadar pozitif geri dönüşler beklemiyorlardı. İkinci oyunda ise eğlenceyi de iki katına çıkmıştır. Portal 2 oldukça düşük sistem gereksinimlerine sahiptir. Sistem gereksinimleri ise Intel Pentium 4, 3.0 GHz ve AMD Athlon 64 3200+ CPU, 1 GB Ram ve nVidia GeForce 7600 ve ATI Radeon X800 ekran kartına sahip olunması gerekmektedir.

5. Crysis

Yerli oyunlarımızdan biri olan Crysis, oyuncuları kendine bağımlı yapmaktadır. Sistem gereksinimleri ise Intel Core 2 Duo 2GHZ ya da AMD Athlon 64 x2 2GHZ CPU. 2 GB Ram ve NVidia 512Mb RAM 8800GT ekran kartı gereklidir.

6. Black Squad

Sistem gereksinimi düşük olan oyunlar arasında yer alan bir diğer oyun ise Black Squad’dır. Birinci şahıs ve ücretsiz nişancı oyunudur. Oyunun içerisinde birçok özellik mevcuttur ve oyun sürekli güncellenmektedir. Aynı zamanda içerisinde 10 farklı mod bulunmaktadır. Yaklaşık 90’dan fazla silahla çeşitli seçimler yapabileceğiniz savaş deneyimi sunmaktadır. Black Squad’da 48 adet harita bulunmaktadır ve silahları da kendi isteğinize göre özelleştirebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra size verilen görevleri başarıyla yerine getirdiğiniz takdirde çeşitli ödüllerinde sahibi oluyorsunuz. Sistem gereksinimleri ise 64 bit bir Windows 7, 2,66 GHZ Athlon 64 ya da Core 2 2,2 GHZ bir işlemci. 4 GB Ram, NVIDIA GeForce 8600 veya RADEON HD 6750 ekran kartı, 7 GB depolama alanı gereklidir.

7. Combat Arms: Reloaded

Combat Arms çıktığı günden bu yana devamlı kendini güncelleyen hızlı ve çok oyunculu bir nişancı oyunudur. 6 milyondan daha fazla oyuncusu bulunan bu oyunda silahlarınızı özelleştirebilir aynı zamanda askerinizi de tasarlayabilirsiniz. Oyunun içerisinde 700’den fazla silah mevcuttur. Reloaded da bulunan rütbe sistemi, savaş esnasında topladığınız iyi puanlarla rütbenizi artırmanızı sağlayacaktır. Puanınız arttıkça karşınızdaki rakibiniz de ona göre belirlenmektedir. Türkçe arayüz ve altyazı seçeneği bulunan oyun daima güncellenmektedir buda oyunun her daim güncel kalmasına yardımcı olmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir