Strateji Üzerine Kurulu Bilgisayar Oyunları

Eğlenceli bir vakit geçirmek için birçok insan bilgisayar oyunu oynamaktadır. Bilgisayar oyunları yıllardır ve günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Birçok türde bilgisayar oyunu bulunmaktadır. Bu kadar çeşitli oyun bulunması insanların ilgi alanına göre oyunu bulmasını kolaylaştırmaktadır. Aksiyon, yarış, bilgi, savaş ve strateji gibi birçok oyun çeşidi vardır. Strateji bilgisayar oyunları ise en rağbet gören oyun türlerinden biridir. Strateji oyunları hem eğlenceli hem de mantık gerektiren oyunlar olduğu için çok ilgi görmektedir.

Age of Empieres: Definitive Edition

Strateji oyunlarının en beğenilenleri arasında ilk 5te olan Age of Empieres: Definitive Edition oyunu bulunmaktadır. Oyun yıllardır popülerliğini korumaktadır. Ve strateji bilgisayar oyunlarının atası olarak görülmektedir. İlk serisi uzun zaman önce yapılan bu oyunun yeni serileri de çok talep gördüğü için hala yapılmaktadır. Oyun mantık çerçevesinde iyi hamleler yaparak ülke kurmak üzerine inşa edilmiştir. Eğlenceli bir oyundur.İ5 işlemciye sahip bütün bilgisayarlarda rahatlıkla oynanmaktadır.

Zombi Anarchy

Diğer çok oynanan bir oyun ise Zombi Anarchy oyunudur. Oyun sahip olduğunuz kampı korumak için zombilere karşı verilen mücadele üzerinedir. Zombileri öldürerek zombi olmayan insanları bulup kampa almak oyunun görevidir. Fakat ilk olarak kampın yer alacağı şehri kurmak gereklidir. Şehir zombilere karşı yönetilerek oyun oynanmaktadır. Bu oyun strateji bilgisayar oyunları arasında önemli bir yere sahiptir.

Mafia City

Strateji temalı bir başka oyun ise Mafia City’dir. Bu oyunda da diğer oyunlara benzer olarak şehir ve mafya imparatorluğu kurulmaktadır. Strateji olduğu kadar savaş oyunu olarak da bilinmektedir. Mafya imparatorluğundaki insanları savaşa göndererek diğer mafyalara karşı imparatorluk savunulur.

WarCraft III

WarCraft III oyununda 4 çeşit ırk bulunmaktadır. İlk olarak oynanmak istenilen ırk seçilir. Daha sonra bir köy kurulur ve köyde bulunan insanlar eğitilerek diğer ırklara karşı savaştırılır. Aynı zamanda verilen görevler seviye seviye gerçekleştirilmeye çalışılır. Çok eğlenceli bir oyundur. Oyun severlerin hemen hemen hepsinin bildiği ve oynadığı bir oyundur.

Wasteland 3

Wasteland 3 oyunun mekânı ise Colorada‘dır. Görüntü olarak hoş bir görünüme sahip olan bu oyunda kıyamet gerçekleştikten sonra hayatta kalma mücadelesi verilmektedir. Oyunun ilk başında seçilen karakter bazı eşyaların toplanması ile birlikte güçlendirilmeye çalışılır ve yeri geldiğinde savaş yapılır. Wasteland 3 yine çok oynanan oyunlar arasında bulunmaktadır. Strateji bilgisayar oyunları arasında en çok strateji gerektiren oyundur.

Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband oyunu zekâ gerektiren bir oyundur. Stratejik hamleler yapmak için zekice düşünülüp mantıklı kararlar verilmesi gerekmektedir. Oyun savaş üzerine kuruludur. Kurulan ekip ile birlikte diğer ekiplere saldırılmaktadır. Savaşın kazanılması için stratejik kararlar ve seçimler yapılmalıdır. Pentium işlemciye sahip bilgisayarlarda oynanabilmektedir. Oyunda zekâ kadar yetenek de önemlidir. Strateji ve savaş oyunlarında kendini geliştirmiş kişilerin rahatlıkla oynayabileceği bir oyundur.

RimWorld

RimWorld oyunu ise diğer oyunların aksine bir yerleri almak yerine hayatta kalmak üzerine kuruludur. Hayatta kalabilmek için karşı tarafta olan sömürgeciler ve korsanlarla mücadele etmek gereklidir. Oyunu kazanabilmek için oyuna son derece odaklanmak gereklidir. Odaklanarak oyundan iyi sonuçlar kazanılabilir. Strateji bilgisayar oyunları arasında ilk 5 te olan bir oyundur. İşletim sistemi Mac OS X ve Windows olan bütün bilgisayarlarda oyun oynanabilmektedir.

Total War: WARHAMMER II

Strateji bilgisayar oyunları içinde son sırada bulunan Total War: WARHAMMER II oyunu yine çok stratejik düşünmek gerektiren oyunlar arasında bulunmaktadır. Oyunda 4 ırk ve 8 kahraman bulunmaktadır. Oyunun hikâyeleri akıcı özellikte olduğu için hiç sıkılmadan oynanan bir oyundur. Oyunun amacı stratejik seçimler yaparak kalenin korunması ve düşmanı yenmektir. Strateji bilgisayar oyunları içinde en çok oynanan ve ilgi gören oyunlar bu şekildedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir